Päevakaja

Näitus “Sügisvärvid”

Tänasest, 26.oktoober, on Vääna seltsimajas avatud vaatamiseks Ülle Kruusoja maalinäitus “Sügisvärvid”. Iga maal on originaalne ja kordumatu. Hüpnotiseeritult võib neid vaatama jääda tundideks, leides aina uusi ja uusi nüansse.

Ülle ütleb oma maalide kohta nii:„ Olen maalimisega tegelenud aastaid. Üle kõige armastan ma värve. Lisaks meeldib mulle eksperimenteerida, katsetada erinevaid materjale, vahendeid ja tehnikaid. Suuri väljakutseid ja võimalusi pakuvad voolavad akrüülvärvid, mis on mu hetke lemmikud. Olen nendega mässanud nüüdseks pea viis aastat, ei ole veel tüdinenud. Ikka avastan enda jaoks midagi uut ja põnevat. “

HK Unicorni Squad Vääna tüdrukutel on juba pooled sügisperioodi tunnid läbitud

Viimane Unicorni piigade kogunemine seltsimajas enne koolivaheaega. Teema JÕUD. Jõudu meie tüdrukutel igatahes jagub. Pole probleemi ühe sõrmega tõsta maast üles 25 liitrine vee kott. Või vinnata ennast lae alla koos endast raskema veetünniga. Lisaks on sügisperioodil jõutud teha juba animatsiooni, ehitada miniatuurset lava, tehtud toas eriefektide abil lõket ja spreivärvidega pilti. Iga pühapäev on tüdrukud nagu naksti kohal ja ei kiirusta üldse koju.

Makramee lillekiigu töötuba

18.oktoobri õhtul kogunesid kõik makramee huvilised kell 18.00 Vääna seltsimajja. Kaks tundi möödus kui lenneldes ja juttu jätkus veel kauemaks. Suur tänu juhendaja Merjele. Tema valvsa pilgu all valmisid kõik tööd veatult. Nii mõnigi osaleja oli meie majas esimest korda ja loodetavasti ka mitte viimast korda.

Investeerimisklubi alustas taas

13.oktoobril oli siis üle pika aja jälle investeerimis huviliste (algajad) kogunemine seltsimajas. Viimased tublid lahkusid alles kell 22.00 tehes enne Veiko tähelepaneliku pilgu all esimesed tehingud. Hea teada, et meie majja leidisd tee osalejad Harku valla igast piirkonnast, ka teistest valdadest (Saue, Kose, Tallinn), isegi teiset Eesti otsast (Pärnu). Vääna kant oli ka esindatud ühe inimesega. Suisa “rahvusvaheline” esindus. Lepiti kokku, et kindlasti koguneme veel. Teemasid, mida arutada, on küll.

Vääna Noortetuba alustab tööd ka seltsimajas esmaspäeviti

11.oktoober kokkasid noored Vääna Seltsimajas. Avastati nii mõndagi- sibul ajab nutma ja porru maitseb natuke nagu sibul ja jääsalat on populaarsem kui brokkoli jne. Kiitus tublidele värsket toidukraami armastavatele noortele.

HK Unicorn Squad Vääna seltsimaja tehnoloogia tüdrukud!

26.september alustas tehnoloogia huviliste tüdrukute huviring “HK Unicorn Squad Vääna seltsimaja” Grupis osalejate arv sai täidetud ja nüüd iga pühapäev saab teha midagi uut ja põnevat. Mis toimuma hakkab jääb tavaliselt viimase minutini saladuseks, sest iga tunniteema kastid saabuvad ainult mõni päev enne toimumist. Teame ainult seda, et sügisperioodi üldteema on LAVA. Seega kõik, mis mustade kastidega meieni jõuab, sisaldab midagi lavaga seoses. Ei õpi ainult tüdrukud vaid ka juhendajad, sest igapäeva elus puudub sisuliselt selliste teemadega kokkupuude. Igatahes väga põnev! Kahe esimese tunni teemadeks oli ANIMATSIOON JA ERIEFEKTID.Väike vihje järgmiseks – VALGUS

KOSTNAPÜHKIJA oooo….

Ilmad on juba sügiseselt külmad ja paljudes korstnates on näha juba suitsu. Viimane aeg on tuletada meelde, kas küttesüsteemid on enne külmaperioodi korda seatud, et ohutult talvele vastu minna ja hoida end ja oma lähedasi.

Reedel võttis minuga ühendust murelik korstnapühkija hr.Tambelt ja ütles, et nii mõnegi majapidamisega ei ole asjad päris korras. Kõige rohkem märkis ta seda, et korstnapühkijate ja pottseppade tehtud tööd ei ole korrektselt kantud KÜTTESÜSTEEMIDE PORTAALI. Seega palun majaomanikel ka ise seda jälgida, et peale nende maja hooldust oleksid toimingud kantud korstnapühkija poolt sinna. Info selle kohta ja ka muu vajalik info päästeameti poolt on nüüd ka minu poolt lisatud siia.

Hr. Tambelt jättis ka paberkandjal infot seltsimajja ninga lisas ka oma kontaktid, kui keegi soovib ühendust võtta ja oma mured lahendada.

Küttesüsteemide portaal
Päästeameti loodud küttesüsteemide portaal koondab edaspidi kõik pottseppade ja korstnapühkijate tehtud tööd. Küttesüsteemide portaali eesmärk on omada ülevaadet Eestis kasutusel olevatest tahkeküttesüsteemidest ning nende ohutusest, vähendada küttekolletest alguse saanud tulekahjude ja neis hukkunute arvu.
Muutunud tuleohutuse seaduse kohaselt peavad korstnapühkijad ja pottsepad alates 2021. aasta 1. märtsist kõik küttesüsteemidega seotud toimingud kandma küttesüsteemide portaali. Enne 1. märtsi tehtud remondi-, ehitus- ja hooldustöid sisestama ei pea ning nende kohta väljastatud pabertõendid kehtivad määratud tähtajani.

Küttesüsteemide portaal – https://kuttesusteem.paasteamet.ee/login. Keskkonna kasutamiseks on vajalik ID-kaart, Mobiil-ID või Smart-ID olemasolu. Veebibrauseritena soovitame kasutada Google Chrome või Mozilla Firefoxi.
Korstnapühkijaid võib veel leida aadressil:https://kuttesusteem.paasteamet.ee/public/chimney-sweeper
Mida siis korstnapühkija teeb? MTÜ Eesti Korstnapühkijate Koda on toonud oma lehel välja korstnapühkimistööde juhendi, kus on välja toodud kõik korrektse korstnapühkija ülesanded, https://www.korsten.ee/kasulik-teave/korstnapuehkija
Juhendi koostamise alus:
Käesolev korstnapühkimistööde juhend on koostatud toetudes, Eesti Vabariigi kehtivatele standarditele, õigusaktidele ja korstnapühkija kutsestandardile. Korstnapühkija töö eesmärk on tuleohutuse, säästva küttereziimi ja puhta elukeskonna tagamine küttesüsteemide õigeaegse puhastamise, hooldamise jasellealase teabe jagamise kaudu.

Eramaja väline ja sisene tuleohutuse materjal:
https://www.rescue.ee/files/2021-03/pa-eramu-koos-est.pdf…
https://www.rescue.ee/files/2021-03/pa-eramu-koos-rus.pdf… (vene keeles)

Kortermaja väline ja sisene tuleohutuse materjal:
https://www.rescue.ee/…/pa-kortermaja-koos-est.pdf…
https://www.rescue.ee/…/pa-kortermaja-koosrus.pdf… (vene keeles)
Oluline on järgida tuleohutusnõuded ka väljaspool eluruume, näiteks hoovis grillides või õues lõket tehes.

Vingugaas on ohtlik ja salakaval. Mida on vajalik vingugaasi kohta teada?
Salakaval vingugaas:https://www.rescue.ee/…/vingugaas-voldik-trykk.pdf… (eesti ja vene keeles)

https://www.pinterest.com

Lasteteater “Ma ei mängi sinuga”

“MA EI MÄNGI SINUGA”
Pühapäeval, 5.september, kell 13:00 on oodatud kõik väikesed ja suured vaatama teatrietendust “MA EI MÄNGI SINUGA”. Toimumiskoht Vääna mõisa tall-tõllakuur. Etendus kestab 40 min.
Pilet: väikesed 2.-, suured 3.-
Lugu räägib konn Krooksust, kes üritab endale mänguasjadega sõpru leida . Ise on ta kade oma asju jagama ja narrib teisi kui keegi on teissugune. Krooks lõhub ära jänes Juta mänguasja, kuna ta tahab ,et ainult temal oleksid kõige paremad mänguasjad. Millised tunded valdavad Jutat kui ta leiab oma katkise mänguasja ja kas konn Krooks saab aru kuidas ta oma sõpradega käitus , saad teada etendusest. Etendus on õpetlik .ja meeleolukas kuhu lapsed on kaasatud kaasa mõtlema.
Tegelased : Jänes Juta, Konn Krooks, Siil Joosep ja Roosa Vares Vaak
Esitajad: Lasteteater “Rõõmulill” näitlejad
Kohapeal väike pop-up kohvik!
NB! Seoses piirangutega saavad sisse alla 12-aastased piiranguteta. Vanemad peavad näitama covid-passi või kandma kogu ürituse vältel maski.

Uue tegevusaasta algus

Käes on augusti viimane päev. Suvi möödus nagu nipsti ja nüüd on aeg võtta tolm ja koristada ämblikuvõrgud, et alustada uut aktiivsemat tegevust Seltsimajas. Oleme avatud kõigile võimalustele! Ootame teid lihtsalt külla, pidulikke sündmusi tähistama ja toimuvatesse huvitegevustesse. Ootan juba põnevusega seda uut algust ja hingamist!

Tehnoloogias ainult tüdrukud ❤

HK Unicorn Squad on liikumine, mis pakub huviharidusena tehnoloogiaõpet ainult tüdrukutele. Ettevõtmine sai alguse 2018. aasta sügisel eesmärgiga äratada ja kasvatada tehnikaalast huvi tüdrukute seas läbi praktiliste ülesannete.Unicorni visioon on kasvatada huvi tehnika, robootika ja loodusteaduste vastu 7–14aastaste tüdrukute seas. Rohkem infot liikumise kohta saab aadressil https://unicornsquad.ee/unicornide-liikumine/

Sellest sügisest soovime alustada oma tüdrukute grupiga ka Väänas. Vastu võtame 6-10(12) tüdrukut vanuses 8-12 eluaastat. Unicorn huviring ei ole klassikaline huviring, mis algab septembris ja lõpeb mais, vaid 2 korda õppeaastas on 10 kursusetundi – sügisel ja kevadel. Kokkusaamised hakkavad toimuma kord nädalas (1,5–2 h) Vääna seltsimajas. Päeva ja kellaaja püüame leida ühiselt registreerunutega. Alustaks juba poolest septembrist või oktoobri algul.

Nüüd väike palve suurtele! Et kursus saaks ikka toimuma sooviksin oma meeskonda veel mõnda juhendajat, kellel oleks kirge, huvi ja pealehakkamist, et omast vabast ajast anda panus tüdrukute juhendamisele tenoloogiamaailmas. Juhendajateks võivad  olla nii õpetajad, huvijuhid, ringijuhid kui ka aktiivsed lapsevanemad. Tundide juhendamises ei ole midagi rasket. Ei pea olema tehnikaalase haridusega inimene ega omama spetsiifilisi tehnoloogiaalaseid teadmisi. Ülesanded, millega tüdrukud esimestel kursustel tegelevad, on lihtsad ja mängulised ja üles ehitatud selliselt, et neil tekiks tehnoloogiamaailma vastu huvi läbi toreda koostegutsemise.

Suured ja väikesed, võtke minuga julgesti ühendust! Ühistel tegemistel on liikumapanev jõud!

COVID-19 vaktsineerimispäevad 16. ja 17.augustil Tabasalus

Vähendamaks koroonaviiruse levikut kooliõpilaste hulgas, toimub 16. ja 17.augustil Tabasalus 12+ laste vaktsineerimine.

16.august kell 11.00-18.00 Tabasalu ühisgümnaasiumi parklas (Vahtra tänava poolsel küljel).
Vaktsineerimine toimub vaktsineerimisbussis Pfizeri või Jansseni vaktsiiniga. Janssen vaktsiin on ühedoosiline ehk vaktsineerimiseks on vaja vaid ühte süsti. Jansseni vaktsiini ei manustata alla 18-aastastele. Vaktsineerimisele pääseb elava järjekorra alusel. Kaasa palume võtta isikut tõendav dokument (ID-kaart või pass). Alla 18 aasta vanused õpilased peavad kohale tulema koos vanemaga.Vaata vaktsineerimisbussi asukohta allpool oleval kaardil.

17. augustil kell 10.00-14.00 aadressil Teenuste 2 (sissepääs Klooga mnt poolsest küljeuksest) järjekordne vaktsineerimispäev, mis on sel korral suunatud eelkõige 12–17-aastastele noortele, kuid oodatud on ka kõik teised.Vaktsineeritakse Pfizer/BioNTech (COMIRNATY) vaktsiiniga. Vaktsineerima on oodatud kõik, kes on vähemalt 12-aastased. Alla 18-aastastele saavad aegu broneerida lapsevanemad.
Vaktsineerimisele saab aja broneerida üleriigilises digiregistratuuris: www.digilugu.ee/login?redirectTo=DR_PORTAL
Palume jälgida, et vaktsineerimiskohaks oleks märgitud Tabasalu.
Vaktsineerimine on vabatahtlik. Broneeri aeg alles siis, kui oled kindlalt otsustanud, et soovid vaktsineerimist. Kaasa palume võtta isikut tõendava dokumendi (ID-kaart või pass). Alla 18 aasta vanused õpilased peavad tulema koos vanemaga.
COVID-19 haiguse vastane vaktsineerimine annab kaitse raske haigestumise eest. Mida rohkem on meie hulgas vaktsineerituid, seda kiiremini saame viirusest jagu ning saame naasta tavapärasesse elurütmi.Vaktsineerimise üldinfot vaata: www.vaktsineeri.ee Küsimuste korral palume võtta ühendust valla sotsiaal- ja tervishoiuosakonnaga tööpäevadel kell 09.00-16.00 telefonidel 600 3867, 600 3869. Vaktsineerimine toimub Harku valla sotsiaal- ja tervishoiuosakonna ning Eldred OÜ koostöös.
Vaata vaktsineerimispunkti asukohta allpool oleval kaardil.

Vääna küla päev 11.juuli 2021.a.

Tere tulemast! 11. juuli 2021
kell 12:00 – 14:30 toimub Humalas ajaloomatk.
Vääna küla päeva Vääna mõisa Tall-tõllakuuris ja selle ümbruses
kell 12:00 – 20:00.
Kell 12:00 – 16:00 – avatud VÄÄNA NOORTETOA NOORTEALA, osalus tasuta.
Kell 15:00 – 16:00 võtab “mõisaproua” külalisi mõisas vastu (mõisa ekskursioon) ja tutvustab oma häärberit (osalus piletiga, mida saab osta mõisast kohapealt).
Kell 17:00 – 18:00 – esineb Improteater IMPEERIUMI “Kujutluse võim ehk koomiliste sktešide õhtupilet 8 EUR / 5EUR.
Vääna raamatukogu on avatud ja korraldab tõllakuuri galeriis fotonäituse.
Kogu päeva vältel (alates 14.00) esitab meeleolumuusikat DJ Lenny LaVida.
Kohapeal on pop-up kohvik ja pitsat pakub Jose pitsa.
Võta kaasa sõbrad ja hea tuju!

Väänas 28.juunil toimunud KAH-alade metsaraide koosoleku protokoll

28.juuni ja 01.juuli protokollidega saab tutvuda aadressil https://www.rmk.ee/metsa-majandamine/metsamajandus/korgendatud-avaliku-huviga-alad/ettepanekud/vaana-umbrus-laane-harjumaa-28-06-2021

Vääna metsa eest seisjate aktiivgrupi kiri kogukonnale

Tere, hea Vääna kandi rahvas
Möödunud nädalal toimusid Vääna KAH-metsade (kõrgendatud avaliku huviga ehk kogukonnale oluliste kodumetsade) tuleviku teemal kaks järjestikkust kohtumist.Esmaspäeval, 28. juunil kohtusid Petsaku metsa veerel Riigimetsa Majandamise Keskuse kolm esindajat ja Vääna kogukonna liikmed (30 in). RMK Lääne-Harjumaa metsaülema sõnul temal nii suure seltskonnaga nii soliidsel moel õnnestunud kogukonna koosolekut ei ole olnudki ning samuti oli see esimene omataoline, mis lõppes aplausiga. Suured tänud teile kõigile, kes kohale tulid, asula ümbruse metsa tuleviku osas kaasa rääkisid ning ühisele kohtumisele rahumeelse, samas tulemusliku panuse andsid! Edastasime muuhulgas peamise sõnumi, et kodude ümber ja puhkemetsas ei ole lageraie mõistlik ega vastuvõetav.
Kuna Harku vallajuhtidel ei olnud võimalik volikogu istungi tõttu samast metsakoosolekust osa võtta, siis kohtusid RMK esindaja (Jürgen Kusmin), valla/volikogu esindajad (Erik Sandla, Kaido Kruusoja, Val Rajasaar, Lembe Reiman) ning kogukonna esindajad (Annely Ruusmann, Marje Aston, Aili Kuppart, Eve Ausmees, Uudo Timm, Kaidi Reinu) neljapäeval, 1. juulil Vääna Seltsimajas. Kui esimese, kogukonnaga kohtumise lõpuks ühtki otsust RMK ei langetanud, sest kohtumine valla esindajatega oli veel ees, siis teise kohtumise lõpuks võeti erinevate osapoolte seisukohad kokku ning sündisid ka otsused. 
Kokku lepiti, et Vääna KAH-alade metsade majandamine ja majandamise planeerimine hetkel peatatakse ning riigimetsa majandamise kava koostatakse 2023. aastal. Selle ettevalmistamiseks algab koostöö RMK, valla ja kogukonna esindajate vahel käesoleval sügisel. See vahepealne 1.5 aastat peaks andma selguse ka mitmes olulises teemas: – Saavad riigi poolt seadusepõhiselt määratletud KAH-ala metsade staatus ja ülesanded. Hetkel taotlevad kogukonnad üleriigiliselt KAH-alade metsade eraldamist intensiivselt majandatavatest metsadest, et säilitada inimestele nende metsade sotsiaalsed, kultuurilised ja ökoloogilised väärtused.- Jõuab lõpule Sõrve looduskaitseala moodustamine ning sh selle laiendamine osale Petsaku metsast (WA081; eraldised 9, 10, 15, 25) ning annab ette ka antud metsas tegevusi reguleeriva kaitse-eeskirja. – Jõuab lõpule vääriselupaikade hindamine ja seadmine osale Petsaku metsast (WA081 eraldised 1, 8, 9, 10 ja 25, lisaks 2 ja 3 jõeäärne serv 30 meetrit; WA080 eraldis 20 VEPi piirimuudatus), mis annab ette asukohad/piirid edaspidi mittemajandatavale metsale.
Mõlemast RMK-ga kohtumistest koostatakse ka avalikud protokollid, kus mõttevahetused ning küsimused-vastused on täpsemalt loetavad.
Aitäh, et oled olnud Vääna kandi metsa tuleviku kujundamise juures nii mõtete kui tegudega! Seda, et see pigem negatiivne teema võiks luua kogukonna kokkutoomise näol hoopis midagi positiivset, on kõlanud juba mitmest kandist ja suust. Hoiame teid omaltpoolt kursis KAH-metsade teema arengutega ning oleme avatud uutele ühisloomistele ja headele mõtetele, mida võis praegune kokkutulemine tuua.

Kaidi Reinu
– Kõige suuremat kahju pidavat tekitama head inimesed, kes ei soovi sekkuda, kui tehakse kurja. – 

Siinkohal suured tänusõnad Vääna metsa eest seisjatele, kes toetasid kogu üritust oma allkirjaga!

Sügav kummardus aktiivgrupis osalejatele, kes vedasid seda alates märtsist kuni tänaseni (ja kindlasti ka edaspidi) ning kõike omast vabast ajast, töö ja/või pereelu kõrvalt, ja loovutasid hulgaliselt unetunde!

Aitäh!Kaidi Reinu, Eve Ausmees, Marje Aston, Paavo Ala, Rait Kondor, Aili Kuppart, Helina Tamm, Age Aavasalu, Aune Lillemets


Matk Vääna Noortetoaga

27.mail, sai käidud Vääna Noortetoaga matkamas. Aitäh, et kutsusite! Mõnus oli vahelduseks kontorist välja saada ja nentida, et elan ikka ilmlõpmata kaunis paigas, Väänas. Ei saa märkimata jätta, et sellise seltskonnaga võib iga ilmaga luurele minna. Laul, naer ja väsimatu samm on iga matka alustalad. Tee peal kohatud hobune koos oma härrasmehest ratsanikuga ununes suures elevuses pildistamata.

Vääna Noortetuba tuli seltsimajale appi hoovi koristama

6.mail toimus kevadine olümpia Vääna moodi. Noored võtsid mõõtu kevadkoristus aladel-käbi korje, leia 12 oksa, riisumine ja prügi otsimine. Selgitati välja kolm parimat kevadkoristus töödes. Seltsimaja poolt oli tublidele ja hakkajatele noortele kaetud omalt pool väike suupistete laud. Noored on ikka nii tublid ja ärge tulge midagi muud rääkima.

Tänukiri Vääna kogukonnale

07.04.2021

Hea Vääna kandi ja Harku valla kogukond ning toetajad lähemalt ja kaugemalt!

Täna, 07.aprill, lõppes üks osa meie suurest tööst. 21 päeva tihedat tegutsemist, mida võib kirjeldada kui pideva ja pingutava lõpuspurdiga pikamaajooksu, aga rahulik pikamaajooks ise jäi ära, sest aega oli antud lihtsalt ulmeliselt vähe. Sellesse aega mahuvad mitmed pikad koosolekud kogukonnaga; hulga varahommikusi, hilisõhtusi ja ka nädalavahetustel toimunud veebiarutelusid aktiivgrupiga; erinevate metsateemaliste materjalide, seaduste ja planeeringute läbilugemised; paljude võõraste metsaalaste terminite (lageraie, turberaie, harvendusraie, uuendusraie, sanitaarraie, häilraie jne) selgeks mõtlemine; helistamine paljudele spetsialistidele, ametkondadele, organisatsioonidele ja ühingutele, et saada konsultatsiooni, nõu ja abi – see kõik kuulus meie viimase 21 päeva sisse lisaks igapäevasele tööle, pere- ja koolielule. Kui siia veidi nalja sisse pikeerida, siis nii mõnedki meie seast võiks mõnes keskkonnavaldkonna organisatsioonis tööd leida konsultandina, sest iseseisev õpe ja enesetäiendus sellel alal on olnud selle napi ajaga meeletu. Kõik see vaev päädis sellega, et täna saatsime adressaatidele välja meie kogukonna vastuse RMK teatisele Vääna kandi metsade raie plaanidest.

Täname teid, kes te olite meie kogukonnale toeks kogu selle aja – andsite nõu, avaldasite arvamust, toetasite hea sõnaga raskel hetkel ja lõpuks kinnitasite seda kõike oma väga olulise allkirjaga, et hoida ja kaitsta meie oma kodumetsa!

Kogusime kokku 111 ühispöördumise toetaja allkirja – seda on kaunilt palju, eriti arvestades, et Vääna külla on registreeritud hetkel kokku 264 elanikku! See on selge väljendus ja kinnitus sellest, et oleme ühtse kogukonnana vägagi olemas ja valmis seisma rasketes olukordades üksteise kõrval.

Lisaks kohalikele erinevate KAH-ala piirkondade vastustele (RMK teate said lisaks Väänale veel 28 piirkonda üle Eesti), said RMK ja riigivalitsejad täna KAH-alade ühiskirja ettepanekutega kaasamisprotsessi ja seaduse muudatustele, et koduümbruse puhkemetsi ei käsitletaks majandusmetsade ja lageraiete kontekstis. Seega on metsade eest astunud seekord korraga välja nii üksikisikud kui kogukonnad ning jõud on kokku pannud kogukonnad üle Eesti, Vääna nende hulgas.

Kuidas edasi? Selle RMK-poolse teatisega ja meie vastusega sai alguse ilmselt pikemaajalisem protsess, kuniks mõlemapoolsed kokkulepped tehtud ja rahuldavad lahendused leitud. Hoiame teid arengutega ka edaspidi kursis ja kutsume endast teada andma, kui soovite samuti aktiivselt kaasa lüüa!

Sügav kummardus meile kõigile!

Hoiame Vääna metsa!

Vääna Seltsimaja korraldab kogukonnale teisipäeval, 23.märts, kell 19.00 veebikoosoleku, kus saame kõik avaldada arvamust järgneval teemal.

RMK plaanib alustada metsatöödega Harjumaal Harku vallas Vääna ümbruse riigimetsas. Seoses sellega ootab RMK meie ettepanekuid ja seisukohta järgmistes punktides:1) kõrgendatud avaliku huviga metsaala ulatus ja paiknemine,
2) metsaalal asuvate objektide või metsaala kasutusviiside säilitamine (nt jalutamiseks ja sportimiseks kasutatavad rajad),
3) raieala väljanägemine raietööde järel (allesjäävate puude arv ja paiknemine).
4) raiealade sobitamine maastikku,
5) raietöödeks sobiv aeg (nädalapäev, kellaaeg, kuu, aasta lähema 10 aasta sees),
6) raietööde järel kasvatatava noore metsa liigilisus (kasvukohale sobilike puude liigid).

Aega meil oma arvamust avaldada on 7.aprillini.

Koosoleku link: meet.google.com/xom-sheo-dht.

Kes soovib seltsi poolt eraldi kutset, palun saata oma meiliaadress seltsi messengeri ja/või Annely Ruusmann messengeri või saata vaanaselts@gmail.com ja ma liidan teid ise koosolekuga

Tugamanni metsa orienteerumise püsirada

Seltsimajani jõudis info Mait Tõnissonilt, mis annab mõnusat tegevust meie kaunites metsades nii üksi kui perega.

“Tugamanni metsa” on üles seatud orienteerumise püsirada, kus saab enesele sobival ajal kontrollpunkte taga otsides koroonahirmuta tervist taga nõuda!

Kasutage meie kodukandi võimalusi, liikuge värskes õhus ja püsige terved nii kehalt kui vaimult!

Täpsem teave www.ton.ee ja FB sündmus: https://fb.me/e/4b7SMYMSP

Väänas Tiigi tänava uisuväljaku avamine

Täna, 20.veebruaril, avasime lõpuks ka ametlikult meie pisiskese liuvälja ja rahvast kogunes ikka paras ports. Nii vahva oli näha nii noori kui vanu jääd proovimas. Ja kohal olid ka tõelised profid, kes oma oskusi näitasid.

Hommik algas Jaanuse poolt jää puhastamisega. Seltsimajas käis usin pirukate küpsetamine ja suure potiga tee keetmine. Lõpuks vedas Jaanus kohale ka suure kõlari, et meeleolu luua. Kõik see higi, vaev ja ajakulu tasus ennast viimse piisani kui kohale tuli mõnus seltskond rõõmsaid täiskasvanuid ja lapsi.

Suur tänu teile Jaanus ja Taimar, et aitasite luua sellise mõnusa vabaaja veetmise koha! Veel kord tänud Jaanusele, et otsisid kokku paraja portsu uiske nii oma keldrist kui taaskasutuskeskustest ja lasid need korralikult ära teritada. Nüüd oli võimalus uisutada ka neil, kellel omal kodust uiske ei olnud võtta. Liuväli on kõigile soovijatele avatud ja ise teeninduslik (uisutajad peavad ise platsi lumest puhtana hoidma kui soovivad seda kasutada). Jaanus lubas edaspidi vajadusel seda veel kasta, et hoida jääd ilusana.

Vääna Seltsimaja ja Vääna Noortetoa ühisüritus

Neljapäeval, 18.veebruar, tuli meile külla Vääna Noortetuba, et koos mürtsuga võtta vastu uus Hiina kalendriaasta. Seekord siis “Pühvel”. Nagu igal korralikul peol ikka, olid ka meil olemas DJ, tantsu-tralli, sööki-jooki ja ei puudunud ka etteasted. Aitäh kõigile, kes meiega kaasalõid!

Veetlevate leedide koolitus

14.veebruaril toimus“Veetlevate leedide” koolitust. Imelise päeva jaoks imeline üritus pühendusega emade ja tütarde imelisele ja salapärasele kooslusele. Nüüd sai vist neid “imelisi” veidi palju, aga muudmoodi ei oska ma seda päeva kokku võtta. See oli võrratu vaatepilt, kuidas noored daamid koos endale kõige lähedasema usaldusisiku, EMA, kõrval ja toetusel lihvisid oma tulevaseks naiseks saamise hetkeks maneere ja käitumist. Mis seal salata, eks ka meie, kes me oleme juba (aga ainult veidi) vanemas eas daamid, saime nii mõnegi näpunäite kuidas ennast edaspidises avalikus seltskonnas paremini tunda. Juhendaja proua Maimu Hint, oma küpselt kauni hoiaku ja olemusega, käe all möödusid need paar tundi nagu lenneldes. Lõpuks said kõik aru, et seda aega oli siiski liiga vähe ja küsimusi on rohkem kui ühte koolitusse ära mahuks, seega jätkame nende kogunemistega kui olukord vähegi lubab. Aga edaspidised kogunemised on juba lastele ja täiskasvanutele eraldi, sest mõnesid teemasid tuleb rääkida vastavalt eale.

Sõbrale kommilillede meisterdamine

Laupäeval, 13.veebruaril, tulid kokku lilleilu ja magusasõbrad kommilille töötuppa.

Algajate investeerimishuviliste 2.grupi kogunemine

11.veebruari õhtul sai kokku algajate investeerijate 2.grupp seltsimajas. Õhtu venis küll pikaks, aga infot oli ka palju. Tänud tulijatele kannatliku meele eest! Kes ei saanud tulla, tervislikel või muul põhjusel, liituvad lihtsalt järgmine kord. Lisaks sai loodud ka fb grupp “Vääna Seltsimaja investeerimine”. Selles grupis saab kokku leppida järgmised kohtumised, jagada infot ja küsida küsimusi, jne.

Sõbrapäeva kaartide valmistamine

11.veebruaril valmisid kaardid parimale sõbrale. Aitäh, väikesed kunstnikud, kes te leidsite mahti meie majast läbi astuda!

Investeerimishuviliste kogunemine seltsimajas

Selle nädala kolmapäeval ja neljapäeval (03. ja 04.veebruar 2021.a) toimus kaks asjalikku koosviibimist investeerimishuvilistele. Kolmapäeval edasijõudnutele ja neljapäeval algajatele. Edasijõudnud tutvustasid enda seniseid saavutusi investeerimisvallas ja jagasid oma arvamusi ja kogemusi. Algajatele tegi Veiko Estam lühikese sissejuhatuse investeerimismaailma ja sai kokku lepitud, et edaspidistel kogunemistel võetakse erinevad investeerimisvõimalused lähemalt ette.Loodetavasti said kõik osalejad ka midagi uut teada või leidsid kinnitust oma senistele teadmistele. Oluliseim meie jaoks on see kui mõni osalejatest sai innustust teha oma esimene samm selles valdkonnas ja edaspidistel kogunemistel saavad kogenenumad olla oma nõu ja jõuga abiks neile, et edasi minna. Järgmised kogunemised lepime kokku jooksvalt ja anname sellest Fb kaudu osalistele ka teada.

Vallaelanike rahulolu uuring

Rõõm on teada, et meie valla rahvas on endiselt leidnud tee Vääna Seltsimajja! Harku vallavalitsuse tellimusel läbi viidud rahulolu uuringus on toodud välja, et küla- majadest on enim külastatud endiselt Vääna seltsimaja. See on suur au ja motiveerib veel enam pingutama. Loodetavasti, peale kõigi piirangute lõppu, kohtume teiega jälle!

Vabaõhu liuvälja rajamine

Praeguseks hetkeks on kõik kodused jõulu- ja uus aasta üritused läbi saanud ja nii mõnigi on andnud lubaduse uuel aastal ennast rohkem liigutada või pidusöökidega omandatud ümarvormi välja vahetada millegi mõistlikuma vastu. Osadel mudilasel on peale pikka koolivaheaega nutiseadme taga istu- misest silmad punased ja põsed kaamed ja lastevanemate soov, et nad ometi rohkem õues oleks. Hetke nukrast olukorrast tingitult ei ole võimalik siseruumides liikumistreeninguid läbi viia, seega tuli Vääna Seltsimajal, Jaanus Härmsi eestvedamisel, mõte rajada vabaõhu liuväli. Seda üritust soosib ka ilmataat, kes andnud rohkelt lund ja veidi ka miinuskraade. Mõnus koht kodu lähedal kus saaks ennast värskes õhus liigutada nii suur kui väike, teha hoog-said piruette või maha pidada väiksemat sorti hokiturniir, mida hing veel tahta võiks!

Liuväli rajatakse Väänasse Tiigi tn korrusmajade vahele, mis ei jää kaugele ka Vääna Mõisakoolist ja saab avatud olema kõigile soovijatele.

Töödega alustati 13.jaanuaril ja loodetavasti, kui külma piisavalt annab, saab see ka kiirelt kasutusvalmis.

Anname koheselt teada kui liuväli on avatud!

Jõulupuude põletamine

02. jaanuar 2021.a oli üks kõle ja pime päev. Küll uue aasta algus, aga lume puudus tegi nii mõnelgi meele nukraks. Et uus aasta ikka algaks valgemalt ja helgemalt, otsustas Vääna Seltsimaja, Jaanus Härms eestvedamisel, korraldada jõulukuuskede ja okste põletamise. Selleks kogus Jaanus kuused ja oksad kokku ja viis need seltsi-maja taha lõkkeplatsile. Lõke sai võimas ja valgust ning soojust andis ohtralt. Lõke süüdati koos heade soovidega ja nii jõudiski juba järgmine päev meieni kohev lumevaip, mida pole nähtud juba väga pikka aega.