Päevakaja

Väänas Tiigi tänava uisuväljaku avamine

Täna, 20.veebruaril, avasime lõpuks ka ametlikult meie pisiskese liuvälja ja rahvast kogunes ikka paras ports. Nii vahva oli näha nii noori kui vanu jääd proovimas. Ja kohal olid ka tõelised profid, kes oma oskusi näitasid.

Hommik algas Jaanuse poolt jää puhastamisega. Seltsimajas käis usin pirukate küpsetamine ja suure potiga tee keetmine. Lõpuks vedas Jaanus kohale ka suure kõlari, et meeleolu luua. Kõik see higi, vaev ja ajakulu tasus ennast viimse piisani kui kohale tuli mõnus seltskond rõõmsaid täiskasvanuid ja lapsi.

Suur tänu teile Jaanus ja Taimar, et aitasite luua sellise mõnusa vabaaja veetmise koha! Veel kord tänud Jaanusele, et otsisid kokku paraja portsu uiske nii oma keldrist kui taaskasutuskeskustest ja lasid need korralikult ära teritada. Nüüd oli võimalus uisutada ka neil, kellel omal kodust uiske ei olnud võtta. Liuväli on kõigile soovijatele avatud ja ise teeninduslik (uisutajad peavad ise platsi lumest puhtana hoidma kui soovivad seda kasutada). Jaanus lubas edaspidi vajadusel seda veel kasta, et hoida jääd ilusana.

Vääna Seltsimaja ja Vääna Noortetoa ühisüritus

Neljapäeval, 18.veebruar, tuli meile külla Vääna Noortetuba, et koos mürtsuga võtta vastu uus Hiina kalendriaasta. Seekord siis “Pühvel”. Nagu igal korralikul peol ikka, olid ka meil olemas DJ, tantsu-tralli, sööki-jooki ja ei puudunud ka etteasted. Aitäh kõigile, kes meiega kaasalõid!

Sõbrale kommilillede meisterdamine

Laupäeval, 13.veebruaril, tulid kokku lilleilu ja magusasõbrad kommilille töötuppa.

Algajate investeerimishuviliste 2.grupi kogunemine

11.veebruari õhtul sai kokku algajate investeerijate 2.grupp seltsimajas. Õhtu venis küll pikaks, aga infot oli ka palju. Tänud tulijatele kannatliku meele eest! Kes ei saanud tulla, tervislikel või muul põhjusel, liituvad lihtsalt järgmine kord. Lisaks sai loodud ka fb grupp “Vääna Seltsimaja investeerimine”. Selles grupis saab kokku leppida järgmised kohtumised, jagada infot ja küsida küsimusi, jne.

Sõbrapäeva kaartide valmistamine

11.veebruaril valmisid kaardid parimale sõbrale. Aitäh, väikesed kunstnikud, kes te leidsite mahti meie majast läbi astuda!

Investeerimishuviliste kogunemine seltsimajas

Selle nädala kolmapäeval ja neljapäeval (03. ja 04.veebruar 2021.a) toimus kaks asjalikku koosviibimist investeerimishuvilistele. Kolmapäeval edasijõudnutele ja neljapäeval algajatele. Edasijõudnud tutvustasid enda seniseid saavutusi investeerimisvallas ja jagasid oma arvamusi ja kogemusi. Algajatele tegi Veiko Estam lühikese sissejuhatuse investeerimismaailma ja sai kokku lepitud, et edaspidistel kogunemistel võetakse erinevad investeerimisvõimalused lähemalt ette.Loodetavasti said kõik osalejad ka midagi uut teada või leidsid kinnitust oma senistele teadmistele. Oluliseim meie jaoks on see kui mõni osalejatest sai innustust teha oma esimene samm selles valdkonnas ja edaspidistel kogunemistel saavad kogenenumad olla oma nõu ja jõuga abiks neile, et edasi minna. Järgmised kogunemised lepime kokku jooksvalt ja anname sellest Fb kaudu osalistele ka teada.

Vallaelanike rahulolu uuring

Rõõm on teada, et meie valla rahvas on endiselt leidnud tee Vääna Seltsimajja! Harku vallavalitsuse tellimusel läbi viidud rahulolu uuringus on toodud välja, et küla- majadest on enim külastatud endiselt Vääna seltsimaja. See on suur au ja motiveerib veel enam pingutama. Loodetavasti, peale kõigi piirangute lõppu, kohtume teiega jälle!

Vabaõhu liuvälja rajamine

Praeguseks hetkeks on kõik kodused jõulu- ja uus aasta üritused läbi saanud ja nii mõnigi on andnud lubaduse uuel aastal ennast rohkem liigutada või pidusöökidega omandatud ümarvormi välja vahetada millegi mõistlikuma vastu. Osadel mudilasel on peale pikka koolivaheaega nutiseadme taga istu- misest silmad punased ja põsed kaamed ja lastevanemate soov, et nad ometi rohkem õues oleks. Hetke nukrast olukorrast tingitult ei ole võimalik siseruumides liikumistreeninguid läbi viia, seega tuli Vääna Seltsimajal, Jaanus Härmsi eestvedamisel, mõte rajada vabaõhu liuväli. Seda üritust soosib ka ilmataat, kes andnud rohkelt lund ja veidi ka miinuskraade. Mõnus koht kodu lähedal kus saaks ennast värskes õhus liigutada nii suur kui väike, teha hoog-said piruette või maha pidada väiksemat sorti hokiturniir, mida hing veel tahta võiks!

Liuväli rajatakse Väänasse Tiigi tn korrusmajade vahele, mis ei jää kaugele ka Vääna Mõisakoolist ja saab avatud olema kõigile soovijatele.

Töödega alustati 13.jaanuaril ja loodetavasti, kui külma piisavalt annab, saab see ka kiirelt kasutusvalmis.

Anname koheselt teada kui liuväli on avatud!

Jõulupuude põletamine

02. jaanuar 2021.a oli üks kõle ja pime päev. Küll uue aasta algus, aga lume puudus tegi nii mõnelgi meele nukraks. Et uus aasta ikka algaks valgemalt ja helgemalt, otsustas Vääna Seltsimaja, Jaanus Härms eestvedamisel, korraldada jõulukuuskede ja okste põletamise. Selleks kogus Jaanus kuused ja oksad kokku ja viis need seltsi-maja taha lõkkeplatsile. Lõke sai võimas ja valgust ning soojust andis ohtralt. Lõke süüdati koos heade soovidega ja nii jõudiski juba järgmine päev meieni kohev lumevaip, mida pole nähtud juba väga pikka aega.